Artırılmış Gerçeklik Teknolojisinin Reklam ve Pazarlamadaki Yeri

 

Artırılmış Gerçekliğin Reklam Ve Pazarlama Yönündeki Önemi

Son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız bir kavram olan artırılmış gerçekliği en basit şekilde tanımlamak gerekirse Artırılmış Gerçeklik, gerçek yaşam ile sanal dünya arasındaki bir köprüdür. Günümüzde artırılmış gerçeklik uygulamaları akıllı telefonlara ve tablet bilgisayarlara entegre edilebilmektedir. Mobil cihaz kullanımının giderek arttığı göz önünde bulundurulursa, AR uygulamalarının önemi çok daha iyi anlaşılacaktır.

Örneğin bazı restoranlar, menülerine Artırılmış Gerçeklik uygulamalarını entegre etmektedir. Bu sayede müşteriler, sipariş etmek istedikleri yiyeceği AR uygulamalarını kullanarak kamerayla eş zamanlı olarak video, yazı, tanıtıcı bilgi vs. inceleyebiliyor ve bunu sosyal çevresi ile paylaşabiliyor. Yurtdışındaki reklam mecrasında artık artırılmış gerçeklik kullanımı vazgeçilmez bir unsur olmuş, billboardlar, reklam panoları, fuarlar gibi aklınıza gelebilecek bir çok yerde firmalar akılda kalıcı ve kendisini rakiplerinden ayıracak olan bu teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktadırlar. Dilerseniz Artırılmış Gerçeklik konusunda firmamızdan detaylı bilgi alabilir, şirketinizi öne çıkaracak ve prestijini arttıracak pazarlama önerilerini ve uygulamalarını öğrenebilirsiniz.

 

Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality)

 

Artırılmış Gerçeklik İle Geleceğin Teknolojisine Adapte Olabilirsiniz

Artırılmış Gerçeklik uygulamaları reklam ve pazarlama konularında 360 derecelik bir entegrasyon imkanı sunmaktadır. Teknolojiyi takip eden ve AR uygulamalarına önem veren firmalar, reklamlarını AR uygulamaları üzerinden yapmakta ve bu yönleri sayesinde özellikle de sosyal medyada konuşulmayı başarmaktadırlar, bu nedenle de AR üzerinden yapılan reklam çalışmalarının, çok daha kalıcı olduğu söylenebilmektedir.

Çünkü insanlar, sürekli olarak yeni şeyler keşfetmekten zevk duymaktadırlar ve onlara, keşif için iyi bir sebep sunduğunuz taktirde firmanızın tanınırlığını kolay bir biçimde arttırma imkanına sahip olabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, AR uygulamalarının entegrasyonunun büyük bir titizlikle sağlanmasıdır. Türkiye’de çok az firmanın hizmet verdiği bu teknolojide, bizler kendi bünyemizdeki AR-GE çalışmalarının da odak noktasını oluşturan Artırılmış Gerçeklik teknolojisi sayesinde elde ettiğimiz bilgi ve birikimle sizlere kaliteli hizmet vermeyi amaç ediniyoruz. Bu noktada bizler, firmanız için hem mobil ortamda, hem de web ortamında size özel bir çözüm ile Artırılmış Gerçeklik uygulamasını sunuyoruz.

Artırılmış Gerçeklik uygulamaları konusunda hem ülkemizde hem de Avrupa’nın birçok ülkesinde ciddi bir pazar oluşmaya başlamıştır. Bu noktada firmanız adına doğru yatırımları yaparak, sektördeki konumunuzu sağlamlaştırırken Artırılmış Gerçeklik uygulamalarının ne denli faydalı olduğunu keşfedebileceksiniz.

Artırılmış Gerçeklik uygulamalarının kullanım alanları oldukça geniştir. Reklam afişleri, çeşitli kataloglar, restoranlar için menüler gibi hayal gücünüz ile sınırlandırabileceğiniz pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Artırılmış Gerçeklik uygulamaları sayesinde, değişen geleceğe yatırım yapabilirsiniz.

 

Web Tasarım


Mobil Uygulama


Augmented Reality


Dijital YayıncılıkRegis 2013 © Tüm hakları saklıdır.