Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) Kullanım Alanları

 

Teknolojik gelişmeler ile birlikte dünyada eğitim, askeriye, tasarım, spor, eğlence ve sağlık sektörlerinde artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılmaya başlanmıştır.  Dünyada hemen hemen her alana yayılmış olan bu teknoloji ülkemizde halen çok kısıtlı olarak kullanılmaktadır. “Artırılmış Gerçeklik“ teknolojisinin mobil cihazlarla birlikte kullanımında insanların hayatını ne kadar kolaylaştıracağı düşünüldüğünde bu teknolojiyi iş dünyasıyla buluşturmak artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bizler bu teknolojiyi sizlere sunarak, ister kataloğunuzda,broşürünüzde veya farklı bir basılı materyalde, isterseniz tamamen size ve sektörünüze özel farklı bir çözüm ile artırılmış gerçeklik web veya mobil uygulaması sunuyoruz.

Bu cihazların kullanımının bel kemiğini hiç şüphesiz ki yazılım ve mobil uygulamalar oluşturmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışında eğlenceden iş dünyasına, sağlıktan eğitime kadar çok çeşitli alanlarda uygulamalar geliştirilmiş ve her geçen gün de yenileri eklenmektedir. Bu uygulamalarda kullanılan cihaz özellikleri (gps, pusula, hareket algılayıcı) de oldukça ilgi görmüştür. Bu konuda son zamanlarda giderek yaygınlaşan ve hem mobil uygulama ve web sitelerinde kullanılması hem de yazımızın başında belirttiğimiz üzere uygulamaların popüler olmasında katkısı bulunan öğeleri bir arada bulundurması açısından oldukça yüksek gelişim potansiyeli bulunan “Augmented Reality” (AR) teknolojisini mobil uygulamalara ve web sitelerinize entegre etmekteyiz.

Bu teknolojinin gelecekteki kullanım alanlarına bakıldığında, artırılmış gerçeklik uygulamasının hayatı kolaylaştırıcı yönleri olduğu kadar sosyal paylaşımları da artıracak yönleri bulunmakta bu sayede de taşıdığı popülerlik potansiyeli görülebilmektedir. Kullanım alanları arasında;  reklamcılık (billboard ve basılı materyallerde gelişmiş uygulamalar), kullanım kılavuzları, katalog, broşür, restaurant ve cafeler için menü ve hayal gücünüze bağlı olarak birçok uygulama alanı sayılabilir.

Web Tasarım


Mobil Uygulama


Augmented Reality


Dijital YayıncılıkRegis 2013 © Tüm hakları saklıdır.