Mobil Uygulamaların Şirketler İçin Önemi

 

Şirketler için web sitelerinin önemini hepimiz biliyoruz. Son yıllarda artan e-ticaret verileri, internetin hemen hemen her evde olması ile şirketler için web siteleri adeta bir sanal pazar haline gelmiş, çoğu firmanın sadece web sitelerinden gelen müşteriler farklı kanallarla ulaşan müşteri sayısını geçmiş durumdadır.  Ancak her geçen gün artan mobil kullanım oranları ile birlikte rakiplerinden geri kalmamak isteyen firmalar için mobil platforma yönelmek artık kaçınılmaz bir hal almıştır.

Ülkemizde halen mobil uygulamaların önemi şirketler tarafından yeterince anlaşılmamış olup, firma sahipleri mobil uygulamaları mobil web siteleri ile karıştırmaktadır. Ayrıca bizim de sıklıkla karşılaştığımız bir sorunu belirtmek gerekirse, web sitesi yaptıran firma sahipleri mobil uygulamaların şirketlere olası getirilerini öngörememekte, “bizim zaten web sitemiz var, neden mobil uygulamaya ihtiyacım olsun” tarzı yaklaşımlar sergilemektedir.

Fakat 2013 yılı mobil uygulama kullanım oranları baz alındığında, sadece Apple’ın iphone, ipad vb. cihazlar için yayınlanan uygulamaların olduğu uygulama marketi AppStore’un 500 milyondan fazla kullanıcısı vardır ve 40 milyardan fazla mobil uygulama indirilmiştir.

 

Mobil Uygulamaların Şirketler İçin Önemi

 

Kullanıcılar artık kendileri için en kolayı seçmekte, bir bilgi almak için 3-4 farklı işlem yapmaktansa en kısa yolu tercih etmektedir. İstatistiklere göre kullanıcılar, mobil web sitesi olan şirketleri mobil uyumlu olmayan web sitelerine göre daha çok ziyaret etmekte, mobil uygulaması olan şirketlerle ise daha çok etkileşim halinde kalmaktadır.

Mobil uygulama sayesinde firmalar, uygulamasını indiren kullanıcılara anlık bildirimler (reklam, duyuru vs.) gönderebilmekte, içeriğini sürekli güncel tutarak kullanıcılara anlık bilgi sunabilmektedir. Bu sayede normalde çok fazla bütçe gerektirecek bir pazarlama methodunu, harcamayı minimal düzeyde tutarak, sadece tek seferlik bir harcama sayesinde mobil uygulama sahibi olarak uygulamaktadırlar.

Kurumsal mobil uygulama çözümlerimiz ile sadece sizin firmanız için özel çözümler üretiyor, ister şirket içi organizasyonun sağlanarak verim arttırılması isterse de potansiyel müşteriler için pazarlama methodu olarak kullanılmasını sağlıyoruz. Apple cihazları için (iphone, ipad vs) IOS platformunda ve android cihazlar için (samsung galaxy vb.) Android platformunda uygulamalar tasarlayıp geliştiriyor, firmaların hem prestij hem de kullanıcıyla etkileşim bakımından rakiplerinden geri kalmamasını sağlıyoruz.

Şirketinizle ilgili çözüm önerileri, aklınızdaki fikirler veya detaylar ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Web Tasarım


Mobil Uygulama


Augmented Reality


Dijital YayıncılıkRegis 2013 © Tüm hakları saklıdır.