Neden Dijital Yayıncılık ?

 

Dijital yayıncılık, dünyada neredeyse tüm yayın gruplarının tercih ettiği, ülkemizde ise daha yeni yeni tanınan kısaca yazılı ve görsel materyallerin (katalog, broşür, kitap, dergi, gazete vb.) dijital ortama taşınarak farklı dil ve kullanıcılarla etkileşimli hale gelmesini sağlayan ekstra özelliklerle çok sayıda kişiye ulaşmasını sağlayan yayıncılık platformudur.  Bu platform aracılığı ile kişilere ulaştırılan yayınlara da “Dijital Yayın” adı verilir.

Eğer yazılı veya görsel basılı materyallerinizi dijital ortama taşımak, derginizi, kataloğunuzu veya broşürünüzü dijital ortamda yayınlayarak milyonlarca kişiye ulaşmak istiyorsanız Dijital Yayıncılık çözümlerimize bakabilirsiniz.

Şu anda ülkemizde de herkesin aşina olduğu basılı materyaller ve bunların yayımlanmasında profesyonel kişiler varken neden düzeni bozup dijital yayıncılığa geçmelisiniz kısaca değinelim.

 

Hedef Kitle : Yayınladığınız  basılı materyalleri çeşitli dağıtım kanallarıyla hedef kitlenize ulaştırmaktasınız. Bunun için harcadığınız emek, para ve zaman sonucunda ulaşabildiğiniz kitle belli seviyelerde kalır. Fakat bugün akıllı telefonu ya da tableti olmadan evden çıkmayan insanları ve bu populasyonun inanılmaz bir hızla arttığı düşünüldüğünde, zahmetsizce yayınınızı milyonlara ulaştırabileceksiniz.

Maliyet : Basılı materyallerin hazırlanması, yayınlanması ve dağıtımı ciddi bir emek ve bütçe isteyen bir iştir. Ancak dijital yayıncılık sayesinde bu harcamalar minimal düzeyde kalacak ve istediğiniz zaman yayınınızı güncelleyebileceksiniz.

Kullanıcı Etkileşimi : Kitapları, dergileri vb. materyallerinizi kullanıcıların taşıması, yayının güncellenemeyip yerine yenisinin alınması, kaybetme, eskime vb. dertler düşünüldüğünde kullanıcılarınızın bayiye gitme sorununu ortadan kaldırıyor ve tek bir tuşla yayınınıza ulaşmasını sağlıyorsunuz. Ayrıca yeni sayı çıktığı zaman bildirim yolluyor, kullanıcılarınızla hep iletişimde kalıyorsunuz. Farklı görsel veya yazılı özellikler ekleyerek kullanıcılarınızın yayın üzerinde daha fazla vakit geçirmesini sağlıyorsunuz. Bu sayede iki taraf da mutlu oluyor.

İnovasyon: Yurtdışındaki gazeteler,dergiler ve kitaplar artık yayınlarını matbaa yerine öncelikle App Store’a gönderiyor. Ülkemizde de bu yolu tercih eden Milliyet gibi büyük gazeteler var. Her zaman gelişen,değişen kullanıcı tercihlerini takip etmeyip eski düzeni sürdürmeye çalışırsanız zamanla sizin aleyhinize işleyecektir bu süreç. Her zaman yeniliği ve güncelliği takip edin.

Prestij: Daha yeni olan bu süreçte siz yayınlarınızı dijital ortama taşıyan ilk firmalardan biri olarak hedef kitleniz üzerinde olumlu etki bıracaksınız. Bu size ve kurumunuza prestij kazandırarak rakipleriniz basılı yayınlarla uğraşırken seviye atlamış olacaksınız.

Web Tasarım


Mobil Uygulama


Augmented Reality


Dijital YayıncılıkRegis 2013 © Tüm hakları saklıdır.