Kurumsal Web Tasarım Fiyatları Nelerdir?

 

Şirketlerin web sitesi yaptırmaya karar verdikleri zaman ilk olarak arama motorlarına yazdıkları şey “web tasarım fiyatları” olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki “web tasarım” bir ürün değil hizmettir. Dolayısıyla  bir hizmetin sabit fiyatı olamayacağı gibi fiyatlar şirketin kalitesine, çalışma şekline, yaptığı işlere ayırdığı süreye göre değişkenlik gösterir.

Burada düşülen en büyük yanılgı arama motorlarına “web tasarım” yazıldığında çıkan 59 TL’ye kurumsal web sitesi,  199 TL’ye her şey dahil web tasarım hizmeti, profesyonel web tasarım sadece 499 TL  gibi ürünlere (hizmet! değil) aldanmaktır. Bu şekilde fiyatlandırma  yapanlar zaten Wordpress, Joomla gibi hazır paket sistemleri kullanmaktadır. Hazır temaları hazır sistemlere entegre edip 2-3 saat içinde sitenizi hazırlamaktadırlar. Bu şekilde web ortamında yer almak da size faydadan çok zarar getirmekte, şirketinizin kurumsal kimliğine ve prestijine çok büyük zararlar vermektedir.

Ülkemizde halen internete gereken önem verilmemesinden dolayı internet ortamında rakiplerimin nasıl bir adım önüne geçerim, nasıl fark yaratım, potansiyel müşterilerimin rakiplerim yerine beni tercih etmesini nasıl sağlarım gibi düşünceler yerine firmamın bir web sitesi olsun yeter düşüncesiyle hareket edilmektedir. Ama unutulmamalıdır ki web sitesi şirketin bir nevi sanal mağazasıdır ve firmaya gelen günlük ziyaretçi sayısından daha fazla şirketin web sitesine ziyaretçi gelecektir. Eğer sadece firmanıza ve sektörünüze özel, sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirecek  kaliteli ve profesyonel web tasarım hizmeti almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin.

Peki web sitesi  yaptıracağımız firmayı nasıl seçmeliyiz?

Şirketinize yaptıracağınız web sitesi için doğru firmayı seçerken öncelikle bunun bir ürün değil hizmet olduğunu düşünmeniz gerekmektedir. Hizmet sektöründe sabit bir fiyat olamayacağı, fiyatların teklif aldığınız şirketin çalışanlarının kalitesine, bilgisine ve işe gösterdikleri özen ve ilgi ile değiştiği unutulmamalıdır.

Firmalardan aldığınız hizmet fiyatlarını, firmanın profiline ve kalitesine göre değerlendirerek alacağınız hizmetin beklentilerinizi karşılayıp karşılamayacağına karar verilmelidir. Yani bir firmadan 2000 TL fiyat aldınız, diğer firma 1000 TL dedi, burada hemen ucuz olanı seçeyim mantığı yanlıştır. Önemli olan aldığınız fiyatlar ile beklentilerinizi kıyaslamak, fiyatları veren şirketlerin profilini incelemektir. Bu şekilde iki firma da sizi tatmin ediyorsa eğer ucuz olanı seçmek mantıklı bir harekettir.

Web Tasarım


Mobil Uygulama


Augmented Reality


Dijital YayıncılıkRegis 2013 © Tüm hakları saklıdır.